Örümcek İlaçlama

Örümcek İlaçlama
Örümcek İlaçlama

Örümcek İlaçlama Firması

Evlerde ve iç yaşam alanlarında ciddi sağlık sorunlarını ve korkuları tetikleyen ve yaşam kalitesini düşüren böcekler ve haşereler insanların korkulu rüyası olabilmektedir. Örümcek gibi zehirli canlı türleri de ev içerisine barınarak üreyebilirler. Bu durum insan sağlığı için son derece zararlıdır. Örümcek sokması gibi durumlar insan sağlığını ve hayatını ciddi miktarlarda riske edebilir. Bu sebepten dolayı evlerinde örümcek gören insanlar örümcek ilaçlama hizmetlerine başvururlar. Firmamızdan alacağını profesyonel ilaçlama yardımı sayesinde evinizde barınmakta olan örümceklerden kurtulabilirsiniz.

Örümcek Nedir?

Örümcek, eklembacaklılar şubesinin örümceğimsi yani arachnida sınıfına verilen genel isimdir. Habitat olarak hemen hemen dünyanın her yerinde adapte olmuşlardır ve dünyanın her yerinde yaşayabilirler. 2012 yılında yapılan araştırmaya göre 112 familyada ve 3879 cinste toplanan 43.244 tür örümcek bilinmektedir. Örümceklerin baş ve göğüs kısımları birbiri ile kaynaşmış şekildedir. Karınları göğüslerine ince bir bel yardımı ile bağlanmış şekildedir. Aynı büyüklükteki hiçbir canlının beli örümceklerin beli kadar ince değildir. Karın yapılarının içinden sindirim boruları, kan damarları ve nefes boruları geçmektedir. Örümceklerin boyları türlerine göre 35 santimetreye kadar değişiklik göstermektedir. Ağız kısımlarının önünde iki zehir çengeli ve iki his ayağı bulunur. Göğüs kısımlarında ise 4 adet gelişmiş yürüme ayağı bulunmaktadır. Uç kısımlarında ise tarak gibi dişli iki çengel bulunmaktadır. Bu yapılar sayesinde örümcekler ağ üzerinde rahatça dolaşabilirler. Bazı çeşit örümcekler ileriye, geriye ve yana doğru hareket edebilme yeteneğine sahiptirler. Çoğu örümcek türünün başında 3 ya da 4 çift osel yani basit göz bulunur. Gözlerin dizilişi ve biçimi örümceklerin sınıflandırılmasında dikkat edilen önemli bir özelliktir.

Örümcekler dünyanın birçok bölgesine uyum sağlayarak hemen hemen her bölgede yaşamına devam eden canlı türleridir. Dünyanın en yüksek noktalarından en alçak noktalarına ve en sıcak yerlerinden en soğuk yerlerine kadar yaşam alanları bulunan örümcekler aynı zamanda etoburdurlar. Bazı örümcek tipleri serbest dolaşıp avlandıkları halde bazıları ağ örerek avlarının bu ağa takılmasını bekler.

Örümcekler yırtıcı hayvanlardır. Ve yeri geldiği zaman kendi türlerine bile saldırabilirler. Av yelpazeleri çok geniştir fakat büyük çoğunlukla böcekler ile beslenirler. Bu yüzden de doğada yararlı olarak nitelendirilirler. Bazı örümcek türleri kuşları, sürüngenleri ve memelileri de avlayabilir. Suyun içinde böcek, kurbağa ve balık avlayan örümcek türleri de mevcuttur. Yakaladıkları avlarını kıskaçları yardımı ile zehirleyerek felç bırakırlar ve ardından yemeye başlarlar.

Örümcek Nerede ve Nasıl Ürer?

Örümcek ayrı eşeyli canlı türüne girmektedir. Dişi örümcekler yapı olarak erkek örümceklerden daha iridirler. Bazı türlerinde ağı erkek örümcek örerken bazı türlerinde ise dişi örümceklerin ağ ördüğü gözlemlenmiştir. Örümcekler toplu halde yaşayan canlılar değildir. Bazı tür örümceklerde dişi örümcekler çiftleştikten sonra erkek örümceği yiyebilirler.

Bazı örümcek türleri nemli ortamları tercih etmektedir. Bodrum katları ve döşeme altları gibi rutubetli noktalarda yaşamayı tercih edebilirler. Bazı örümcek türleri ise tam tersi sıcak ve kuru yerleri yaşam alanı olarak belirlemişlerdir. Alt döşemeler, havalandırma boşlukları, odaların üst köşeleri ve çatılar bu tarz örümceklerin yaşam alanları olarak gösterilebilir. Bu tarz örümcekler karanlıkta saklanmayı severler.

Örümcekler üreme zamanları geldiğinde erkek örümcekler dişi örümcekleri etkilemek ve açlıkları unutturmak için dans ederler. Bu kur dansı sonunda açlığını unutan dişi örümcek çiftleşmek için hazır haldedir. Erkek örümcek çoğunlukla çiftleşme eyleminden sonra yorgun düşer ve dişisine yem olur. Dişi örümcekler çiftleşmeden sonra bir kese üretirler. Bu kesenin içinden yavru örümcekler dünyaya gelir. dünyaya gelen yavru örümcekler bir dizi kabuk değişimi geçirerek yetişkinlik dönemine ulaşırlar. Döllenen örümcek yumurtalarının birinden yavru çıkma süresi örümcek türüne göre 20 gün ile 60 gün arası değişmektedir. Yavru örümcekler doğduktan birkaç gün sonra kendi ağlarını örebilecek hale gelirler.

Örümceğin Zararları Nelerdir?

Örümceğin zararları insan sağlığı açısından oldukça tehlikeli durumlar olarak nitelendirilebilir. Bu zararlardan bazıları kısaca şunlardır:

  • Örümcekler insanları sokarak zehirlenmelere sebep olabilir. Bu zehirlenmeler sonucu kısmi felç, geçici felç ya da kalıcı felç görülebilir. Ölüm de örümcek sokması sonucu görülen durumlardan birisidir.
  • Evlerde ya da bahçelerde bulunan bitki ve yaprakların öz suyunu içerek bu bitki ve yaprakların kurumalarına neden olurlar.
  • Evin çeşitli yerlerine ördükleri ağlar solunum rahatsızlıklarına sebebiyet verebilir.
  • Sebze ve meyvelere dadanarak zarar verirler.
  • Araknafobisi olan yani örümcek korkusu olan insanlar üzerinde fiziksel bir zarar bırakmasalar bile varlıkları ile çok ciddi psikolojik ve travmatik etkiler bırakabilirler.

Ev gibi iç ortamlarda kolaylık ile yer edinip üreyebilen örümcekler insan sağlığı için ciddi derecelerde zararlı hayvanlardır. Evde örümcek görülmesi durumunda en kısa zamanda ilaçlama yardımı alınması önerilmektedir.

Örümcek Nasıl Yok Edilir

Çoğu örümcek türü dış ortamlarda yaşamayı tercih etse de evlerde örümcek görülmesi oldukça sık rastlanan bir durumdur. Yiyecek ararken ya da yuva ararken evlere girmeleri oldukça sık görülmektedir. Eve giren örümceklerden kurtulmak için yapılması gereken adımları şunlardır:

  • İlk iş olarak daha fazla örümceğin eve girmesini önlemek adına açık alanlar mühürlenmeli ve çatlaklar ve delikler kapatılmalıdır.
  • Aydınlatmalar örümcekleri eve çekmese de çeşitli böcek ve sinek türlerini eve çekmektedir. Bu canlılar örümceklerin av türlerinden biri olduğu için örümcekleri de eve çeker.
  • Evlerin etrafında bulunan bitkiler örümcekleri eve çekebilir. Bu sebepten dolayı bu bitkilerin sökülmesi örümceklerin eve girmesini engeller.
  • Evin derli ve toplu şekilde durması örümceklerin evde yaşamalarını engelleyen bir durumdur.
  • Büyük çaplı bir örümcek istilası yaşanıyor ise, profesyonel bir örümcek ilaçlama firmasından yardım alınabilir.

Firmamız tarafından kullanılan kimyasallar örümcekler için öldürücü etkiye sahip olduğu için kesin çözüm sağlamaktadır.

Örümcek İlaçlama Fiyatları Ne Kadar?

Firmamız tarafından belirlenen politikaya göre örümcek ilaçlama fiyatları makul seviyelerdedir. Kişilerin cebini yormayacak şekilde tasarlanan bu fiyatlar sayesinde evinden örümcek istilası olan kimseler firmamıza gelerek bu sorunlarından uygun fiyata kurtulabilirler.

Örümcek İlaçlama Şirketi İletişim

Örümcek istilası altına uğrayan kişiler örümcek ilaçlama firması telefon numarası ile iletişime geçerek destek alabilirler. İletişim sonucu örümcekler için özel olarak hazırlanmış kimyasal içerikli ilaçlar ile örümcek istilasından evleri kurtarmaktayız. Tüm ilaçlar ve kullanılan malzemeler sağlık onaylarını almış olup yine de insan sağlığı için ilaçlama işleminden sonra evin tedbir amaçlı belirli bir süre boşaltılması gereklidir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]