Kene İlaçlama

Kene İlaçlama
Kene İlaçlama

Kene İlaçlama 

Yaşam alanlarında ciddi sağlık sorunlarını tetikleyen ve yaşam kalitesini düşüren böcek ve haşereler çoğu kişinin korkulu rüyasıdır. Kene gibi ölümcül hastalıklara neden olan böceklere karşı temkinli olmak ve diğer birçok davetsiz misafirin ortadan kaldırılmasını sağlamak için firmamızdan profesyonel yardım alabilirsiniz. Profesyonel kene ilaçlama hizmeti başta olmak üzere birçok haşereye karşı uzman çözümünden yararlanın. 

Kene Nedir?

Kene, canlıların derisine yerleşerek asalak olarak yaşayan, zorunlu kan emici ektoparazit olarak tanımlanmaktadır. Bacakların uç bölümünde yer alan çengeller ve vantuzlar aracılığıyla derinin altına temas ederek rahatça kan emerler. Kene denince akla sadece tek bir haşere gelse de temelde, bulaşıcı hastalıklar yol açan böceklerin tümü için bu tanımlama kullanılmaktadır. Zooloji bilimi açısından kene, arachnida sınıfında yer alan ve acarina altı sınıfında yer alan eklem bacaklı monotipik takımının üst ailesi içinde yer alır. Kene familyasını üç grupta incelemek mümkündür. 

Bunlar:

 • Yaz Kenesigiller (Ixodidae)
 • Kış Kenesigiller (Argasidae)
 • Nama Kenesigiller 

Kenenin her bir türü için farklı özelliklerinden söz etmek mümkündür. Yaşadığı ve ürediği alanlar, taşıdığı hastalıklar ve insan – hayvan yaşamına etkileri türlerine göre sınıflandırılacaktır. Türkiye’de de son yıllarda ciddi ölümcül etkiler yaratmayı başaran keneler, sadece insanlarda değil; köpek, at, koyun, deve gibi diğer canlı türlerinin üzerinde de kan emebilir ve ölümcül birçok hastalığın taşınmasına neden olabilir. 

Ön ayakları dokunma ve koku alma işlevine sahip keneler, aynı zamanda sinsi bir avcı olarak doğada varlığını sürdürmektedir. Bilhassa evcil hayvana sahip bireylerin yaşam alanlarına kadar bu haşerelerin gelmesi ve üremesi şehir yaşamında bile mümkündür.  

Kene Nasıl ve Nerelerde Ürer?

Keneler günümüzde yaşam alanlarında sık rastlanan ve insan – hayvan sağlığına ciddi zararlar veren böcek türleri arasında yer almaktadır. Kenelerde üreme eşeyli olarak gerçekleşmektedir. Yerleştikleri deride üreme faaliyetleri kan emme sırasında yapılır. Çiftleşme sonrasında erkek kene bulunduğu deriyi terk eder ve kısa süre içinde ölür. Deri üzerinde yer alan dişi kene ise çiftleşme sonrasında ihtiyacı kadar kan emmeye devam etmektedir. Kan emme sürecinin tamamlanmasının ardından dişi kene uygun bir yerde deriden ayrılarak yumurtlar. Yumurtlama sonrasında dişi kenelerde ölmektedir.  

Dişi kene tarafından yumurtalar birçok farklı alana bırakılabilir. Kenelerin ürediği alanlar arasında yer alan bazı noktalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Ufak taşlar ve çakıllar.
 • Toprak alanları.
 • Yaprakların altı vb.

Yumurtalarını toplu ve birbirine yapışık biçimde bırakan dişi kenelerde yumurtlama süreleri kan emme miktarına ve dış etmenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ortalama 1.0 mm büyüklükte yer alan yumurtaların sayısı ise kene türüne ve ortama göre değişmekle beraber 200 ila 15000 arasında olabilir. 

Günümüzde şehir yaşamında da parklarda, bahçelerde veya sokakta uygun alanlarda üreme faaliyetlerine devam eden kenelerin insanların bulunduğu alanlarda da üremesi mümkündür. Özellikle evlerinde evcil hayvan bulunan veya canlı süs bitkilerine sahip kişiler için risk daha büyüktür. Bu tip alanlarda kene varlığının sonlandırılması ve diğer birçok haşere ve böceğe karşı önlem alınması için profesyonel ilaçlama ve haşere önleme hizmetlerimizi tercih edebilirsiniz.  

Kenenin Zararları Nelerdir?

Canlılarını kanını emerek beslenen ve asalak bir tür olan kenenin birçok zararından söz edilebilir. Ülkemizde son yıllarda kırım Kongolu kanamalı ateşe neden olarak insanların hayatını kaybetmesine yol açan keneler bunun gibi daha pek çok farklı hastalığı taşımaktadır. Doğrudan kan emen bu varlıkların çok daha hızlı bir şekilde insan sağlığına zarar verdikleri görülmüştür. Sadece insan hayatı için değil aynı zamanda hayvanlar üzerinde de benzer etkiler yaratarak hayvanların da vefat etmesine neden olabilecek birçok hastalık taşıyabilirler. Yapılan araştırmalar sonucu kenenin zararları arasında en tehlikeli olanlarının kişiler arasında taşınan bu hastalıkların kısa sürede salgına dönüşmesidir. 

Türkiye başta olmak üzere kenelerin insandan hayvana veya hayvanlardan insanlara taşıdığı başlıca hastalıklar şu şekilde sıralanabilir:

 • Kırım Kongo Kanamalı Ateşi 
 • Lyme Borreliosis 
 • Ağrıma – Babesisosis
 • Rift Vadisi Humması 
 • Q Humması 
 • Anaplasmosis
 • Kayalık Dağlar Humması 
 • Tularemi vb.

Ölümcül birçok hastalığın taşınmasına kan emme vasıtasıyla imkan veren keneler, hastalığın taşınması için bir süre kan emme faaliyetlerine devam etmelidir. Fiziksel temas ile hastalıklar bulaşmayacaktır. 

Çok küçük olmaları nedeniyle yaşam alanlarında çoğu zaman fak edilmeyen bu yaratıkların alınacak birçok önlem ile evlerden, okullardan, hastanelerden veya iş yerlerinden uzak tutulması mümkündür. Keneler ve diğer tüm haşere, böcek zararlı canlılardan yaşam alanlarınızı kurtarmanızda uzman desteği sağlıyoruz. 

Kene Nasıl Yok Edilir?

İnsan ve hayvanlar üzerinde yaşamlarını sürdürerek ve yaşam alanlarına taşınan keneler, profesyonel yöntemler kullanılarak yaşam alanlarından uzak tutulabilir. Eğer sizin veya evcil hayvanınızın üzerinde kene varsa müdahale etmeden en kısa sürede bir hastaneye veya evcil hayvanınız için uzman bir veteriner hekime gitmeniz tavsiye edilir. Ancak evlerinde bu tip haşereleri uzak tutmak ve tüm kene çeşitlerini profesyonel bir şekilde ortadan kaldırmak için kurumsal firmamızın alanında sertifikalı ve uzman ilaçlama ekiplerinden destek alabilirsiniz. 

Kene ve böcek ilaçlama yöntemlerimiz arasında kısa sürede etkili çözümler ve profesyonel hizmet alabileceğiniz seçenekler şu şekilde sıralanabilir:

 • Sprey ile ilaçlama.
 • Toz ilaçlama.
 • Doğal kene ve böcek kovucular ile ilaçlama.
 • Ev, tarla, bahçe ve diğer alanlara özel ilaçlama seçenekleri vb.

Böcek ilaçlama hizmeti zahmetli ve uzmanlık gerektiren bir iştir. Öte yandan ilaçlama işlemi her haşere veya böcek için aynı olmadığından doğru ürün kullanımına başvurmak gerekir. Kene ilaçlama işlemleri için mekan analizleri sonucu uygun ürünler seçilir ve işleme başlanır. 

Kene İlaçlama Fiyatları Ne Kadar? 

Yaygın olarak bahçe, tarla, teras, otel ve parklarda görünen keneler, insan sağlığına duyarlı ve çevreci ürünler kullanılarak geliştirilen özel ilaçlarla yok edilmektedir. İlaçlama yapılacak alanların özelliklerine ve tercih edilecek yöntemlere göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Kene ilaçlama fiyatları kurumsal hizmet politikalarımız gereği hizmet detaylarına göre belirlenir. Bu sayede en basit ilaçlama işlemleri için bile yüksek ücret ödemek zorunda kalmadan yaşam alanlarınızı istila eden davetsiz misafirlerden kolayca kurtulabilirsiniz. 

Hayatınızı kabusa dönüştürecek kene gibi haşere ve böcek türlerinden kökten kurtulmak içi firmamızın uzmanlığından yararlanabilirsiniz. Her bütçe için uygun fiyat politikaları ve derinlemesine temizleme hizmetlerimiz ile yıllardır olduğu gibi bugünde yanınızdayız. 

Kene İlaçlama Şirketi İletişim 

Yaşam alanlarınızda sağlığını için büyük tehdit yaratan tüm haşere türlerinden tamamen kurtulmak için firmamızla iletişime geçerek profesyonel ilaçlama ekibimizi davet edebilirsiniz. Kene ilaçlama firması telefon numarası arayanlara özel gelişmiş ilaçlama araçlarımız ve uluslararası sağlık kuruluşlarınca onaylı ilaçlarımız ile sizler için detaylı ilaçlama gerçekleştirmeye devam ediyor. 

İlaçlama faaliyetlerimiz arasında yer alan:

 • Ev
 • İşyeri 
 • Kurumsal Binalar
 • Bahçeler vb.

Tüm yaşam alanlarında kaliteli ve güvenilir hizmet sağlanmaktadır. Yılların verdiği sektör deneyimi ve gelişen ilaçlama teknolojilerinin kullanılması sayesinde kısa sürede keneler başta olmak üzere tüm böceklerden kurtulabilirsiniz. Kurumsal iletişim adreslerimiz üzerinden firma temsilcimizle görüşerek hizmet detayları hakkında bilgi alabilir ve profesyonel yardım talep edebilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]