Karaböcek İlaçlama

Karabocek-İlaclama
Karabocek İlaçlama

Karaböcek İlaçlama Firması

Gece böceği olarak bilinen ve ışıklı yerlerden mümkün olduğunca kaçan Karaböcek, ülkemizde oldukça fazla yaşayan türler arasında başı çekmektedir. Eklem bacaklılar familyasına dahil olan ve kitin tabakasından oluşan sert kabuğu ile milyonlarca yıldır dünya üzerinde yaşamakta olan tür, evlerimizde ofislerimizde ya da insanların bulunduğu her yerde yaşama imkanı bulmaktadır. Dolayısı ile bu tür ile her yerde karşılaşmamız mümkündür. Karaböcek ilaçlama, firmamızın yıllardır vermiş olduğu servisler arasında yer almaktadır. Firmamız ile iletişime geçerek bu böcekten kurtulabilirsiniz.

Karaböcek Nedir?

Karaböcek böcek familyası içerisinde bulunan bir böcek olmakla beraber, birçok ekosistemde yaşamaya uygun olan canlılar arasında bulunmaktadır. Soğuk bölgelerde yaşayabilseler de ılıman ve sıcak yerlerde yaşamayı daha çok severler. Işığı sevmezler, gece hareket etmeleri ile bilinirler. Dolayısı ile bu böcekler ile genellikle gündüz karşılaşılmaz. Işığı fark ettikleri anda fark ettikleri karanlık görünen eşyanın altına kaçarlar. Bu böcekler evrimsel olarak oldukça fazla gelişmiştir. Kendilerini savunmak için kötü koku yaymaları ile bilinirler. Bir Karaböcek sürüsünün evi işgal etmesi durumunda ortaya oldukça ağır ve kötü bir koku çıkmaktadır. Evde böcek olup olmadığını anlamak için bu kokuyu takip etmek çoğunlukla yeterlidir.

Genelde 6 bacaklı olarak bilinen bu tür, her yerde bulunabilir. En çok tahıl ambarları, mutfaklar, evlerimizde masa altları ya da herhangi bir eşyanın içerisinde yerleşmiş ve burada yuvalanmış konumda olabilirler. Renkleri siyahtır ve kitin tabakası ile örtülüdür. Böcekler ortalama 2 cm’ye kadar ulaşabilirler. Bu diğer türler ile kıyaslandığında büyük bir böcek olarak kabul edilebilir.

Böcek İlaçlama
Böcek İlaçlama

Karaböcek Nasıl ve Nerelerde Ürer?

Karaböcek ülkemiz üzerinde yaşamaya elverişli bir böcek olarak her yerde üreyebilmektedir. Bu böceklerin ortalama yaşam ömrü 6 ay kadar olmakla beraber bazı türlerde 9 aya kadar çıkabildikleri bilinmektedir. Bu tür, çiftleştikten sonra yumurtalarını sırtında taşımaktadır. Alan içerisinde gezmiş olduğu yerlere teker teker yumurtalarını yerleştirmiş olan Karaböcek, 3-5 gün içerisinde yumurtaları çatlayarak yavru böceklere dönüşmektedir. Geceleri avlanma usulü ile hayatlarına devam eden böcekler, yeniden çiftleşmek için 1 aylık olmak durumundadır. 1 ayın sonunda ergin durumda olan Karaböceklar artık üremek için hazırdır. Karanlık ortamlarda üremeyi severler. Sıcak alanlar ve ılıman alanlar yaşamaları için elverişli olsa da çok düşük sıcaklıklar altında da yaşayabilmektedirler. Aynı zamanda akrabaları hamam böcekleri gibi çok yoğun radyasyon altında da ölmeden yaşayabilme kabiliyetlerine sahiptir.

Geceleri ortaya çıkan, gündüzleri genellikle çok tembel olan ve insan besini kırıntıları ile beslenmekte olan bu karıncalar için üremek ve yeni yumurtalar meydana getirmek oldukça kolaydır. 1 ayın sonunda üremeye hazır olan ergin Karaböcek, dişisiyle çiftleşerek yeni yumurtalar meydana getirmektedir. Yumurtaları gezmek yolu ile alanlara bıraktığı için bıraktığı her delik içerisinde ayrı bir Karaböcek meydana gelebilmektedir. Çok kısa süre içerisinde üreyebildiklerinden ötürü, bu hayvanların çoğalmasını engellemek son derece zordur. Mutlaka ilaçlama yapılması esastır. Bu böceklerin yuvaladıkları alanlarda çoğu zaman ikinci kere ilaçlama yapılması gerekir.

Karaböcek Zararları Nelerdir?

Karaböceklar, karanlık alanlarda yaşamalarına rağmen, insan atıkları ile beslendiklerinden ötürü insanlar ile sıklıkla karşılaşmaktadırlar. Bu karşılama sırasında kendilerini tehlikede hissettikleri anda arka ayaklarının üstünde kalkmak üzerine evrimleşmektedirler. Bu savunma eylemi sırasında vücutlarından oldukça kötü kokan bir sıvıyı yaklaşık 78 santimetre ileriye fırlatabilirler. Bu çirkin kokulu sıvının insan vücuduna bulaşması halinde, deride yakma meydana gelir. Bu maddenin yakıcı bir madde olduğu bilim dünyası tarafından kanıtlanmıştır. Ancak Karaböceğin zararları bunlarla sınırlı değildir. Çünkü kötü kokulu pis çöplüklerde karanlık altında yaşayan bu hayvanlar beraberlerinde birçok organizmayı da taşımaktadırlar. Bu organizmalar insanların bulundukları yerlerde temas sonucunda insanlara geçebilirler. Kolera ve tifüs bütün haşereler aracılığı ile insanlara geçen bulaşıcı hastalıklar olarak karşımıza çıkarlar.

Modern dünyada tedavisi olan bu hastalıklar ne yazık ki Afrika gibi sağlık hizmetlerinin yeterince gelişmiş olmadığı ülkelerde tifüs ve koleraya yol açmalarından dolayı can almaya devam etmektedirler. Ülkemizde Karaböcek sebebi ile hastalık kapan birçok kişi bulunmaktadır.

Karaböcek Nasıl Yok Edilir?

Bu böcekler, bulundukları yerde geceleri gezip yumurtalarını geceleri küçük deliklere bıraktıklarından ötürü yok edilmeleri zor olan böceklerdir. Hızlı ürerler, üredikten sonra yeniden erişkin Karaböcek olmaları için 1 ay geçmesi gerekmektedir. Aynı zamanda diğer haşerelere göre çok daha dayanıklı böceklerdir ve bu böceklerin öldürülmesi için güçlü ilaçlar kullanılması gerekmektedir. Larvalar da yetişkin böcekler kadar dayanıklı olduğundan Karaböcek ilaçlama yapıldıktan sonra bir süre sonra ikinci kez ilaçlamaya ihtiyaç duyulabilmektedir. Firmamız Karaböcek ve diğer haşereleri yok etmek konusunda gerekli hizmeti sağlayan ve ülke içerisinde pek çok ilde çalışan firmalar arasında yer almaktadır. 

Firmamızla iletişime geçerek çok kısa sürede böcek ilaçlama için randevu talep edebilir ve uygun bir zaman diliminde 2 gün kadar evde olmamak kaydı ile ilaçlama yaptırabilirsiniz. İlk ilaçlamada genellikle temizlenme sağlansa da özellikle popülasyon yüksek olduğu alanlarda ikinci defa ilaçlamaya gerek duyulabilmektedir. Firmamızla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Karaböcek İlaçlama Fiyatları Ne Kadar?

Bu böcekler, birçok ilaca dayanıklı türler arasında yer almakta olup diğer haşere türlerine göre büyük ölçüde gelişmişlerdir. Dolayısı ile temizlenmeleri için mutlaka ilaçlamanın uygulanması gerekmektedir. Karaböcek ilaçlama fiyatları değişiklik göstermekle beraber, uzman ekibimiz ve kullanmış olduğumuz anlık etkisi gösteren ilaçlarımız ile sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz. Ancak alanın büyüklüğü bu bölgede ortalama ne kadar böcek olduğu, ne kadar larvanın tahmini olarak alanda bulunup bulunmadığının hesaplanmasından önce ne yazık ki ilaçlama fiyatları konusunda bilgi vermek doğru değildir. Dolayısı ile böyle bir sorun yaşıyorsanız, doğrudan firmamızı arayarak bu konuda bilgi almak istediğinizi belirtebilir ve inceleme sonrasında firmamızın vereceği teklifi bekleyebilirsiniz. Fiyatlarımız ülke genelinde haşere ilaçlama yapmakta olan birçok firmadan çok daha uygun şekilde seyretmekte olup oldukça hızlı bir şekilde dezenfekte işlemini tamamlıyoruz. Ancak bu böceklerin hem büyük olması, hem de aynı zamanda ilaca dayanıklı olmaları ikinci kez ilaçlamayı da gerektirebilmektedir. İşlem öncesi müşterilerimize bu konuda bilgi vermekte ve kendilerini sürece karşı bilgilendirmekteyiz.

Karaböcek İlaçlama Şirketi İletişim

Bu böcekler ile evlerinizde işyerlerinizde ya da yaşam alanı olarak kabul edilen herhangi bir ortamda karşılaştıysanız ve bu bölgede ürediklerini fark ettiyseniz kolay kolay gitmeyeceklerini kabul etmeniz gerekir. Oldukça dirençli olarak Karaböcek böcekleri, böcek savar spreyler ya da çeşitli kapanlar ile kaybolmazlar. Hızlı üreme yaparlar ve ölmeleri oldukça zordur. Bu böcekleri evinizden temizleyebilmek için bu sebepten hızlı şekilde ilaçlama gerekmektedir. Çoğu zaman birden fazla kez ilaçlama yapılması gerekir. Firmamız, bu alanda yıllardır çalışmaktadır ve yalnızca Karaböceklar değil, birçok haşerenin temizlenmesi hususunda ilaçlama hizmetleri yürütmektedir. Karaböcek ilaçlama firması telefon numarası internet sitemizde yer almakta ve burada görmüş olduğunuz numara aracılığı ile bizi arayarak uzmanlarımızdan konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Hızlı şekilde hizmet sağlıyor ve anlaşma sonrasında ilgili alana giderek ilaçlamayı gerçekleştiriyoruz. Onlarca referansımız bulunmaktadır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]