Güve İlaçlama

Güve İlaçlama
Güve İlaçlama

Güve İlaçlama Firması

Güve ilaçlama hizmetlerimiz sayesinde sizler de evlerinizde bulunan ve yaşam kalitenizi ciddi manada düşüren güve sorunlarınızda kurtulabilirsiniz. 

Çoğu kelebek ve güve türü larvalarını tekstil ürünlerinin içine ya da kitap gibi ortamlara bırakarak burada üremektedir. Güveler çoğu haşere ve böcek türlerinin aksine insan sağlığı için tehlikeli hiçbir durum oluşturmazlar. Güvelerin en büyük zararı kıyafetlere ve kitaplaradır. Yani güveler maddi zararlara sebep olurlar. Güve yavruları ya da güve tırtılları, yün pamuk ve ipek gibi tekstil sektöründe kullanılan maddelerin içinde bulunan ve keratin adı verilen proteini yiyerek beslenirler. Bu durum da kıyafetlere zarar verir. Evinizde ya da iç mekanınızda güve sorunu ile karşılaşırsanız firmamız ile iletişime geçerek kısa sürede bu sorundan kurtulabilirsiniz. 

Güve Nedir?

Güve odun, kumaş ve kürk gibi ürünlere musallat olan çeşitli cinsten olan böcek ve kurtçuklara verilen genel isimdir. 

Güve denildiği zaman sadece asıl güveler değil güvegiller familyasına ait tırtıllar ve küçük kelebeklerin hepsi anlaşılmaktadır. Gerçek güveler, evlerde yaşayan küçük parlak böceklerdir. Bunlar beyaz renkli sık dokulu ağdan oluşmuş keselerde yaşarlar. Yün kumaşları ve tekstil ürünleri ile kitapları kemirerek beslenirler. Halı güvesi ve kürk güvesi en zararlı güve tipleri arasındadır.

Diğer türlerinin aksine buğday güveleri ise tarla ve ambarlarda bulunan buğday ve mısıra musallat olur. Dişi kelebekler haziran ayının ortasında yumurtalarını başakların üstüne bırakır. Yumurtadan çıkan tırtıllar henüz olgunlaşmamış haldeki buğday tanelerinin içine girerek içten bu buğdayları yemeye başlarlar. Tahılların hasat edilmesinin ardından, gelişmiş olan tırtılların verdiği ikinci döl ambardaki tanelere yerleşir. Ekinler için son derece zararlı olan bu güve türü ile de farklı kimyasallar ve ilaçlar aracılığı ile mücadele edilebilir. 

Güve Nasıl ve Nerelerde Ürer?

Güve pamuk, kürk gibi tekstil ürünlerinin içinde ürer. Belirli bir ayı olmamak ile birlikte dişi kelebeklerin belirtilen cinsten kumaşların içine yumurtalarını bırakması ile güveler ürer. Yumurtadan çıkan güveler, keratin ile beslenirler. Keratin kıyafetlerimizde de bulunan bir çeşit proteindir. Bu sebepten dolayı güveler kıyafetlere musallat olarak onları kemirmeye ve yemeye başlar. Diğer tüm haşerelerin aksine insan sağlığına ve insana tehdit oluşturabilecek en ufak bir noktaları yoktur. Tüm zararları maddidir. 

Bu canlılar nemli ortamları severler. Özellikle de uygun oda sıcaklıklarını buldukları zaman üreme dönemlerine girerler. Yumurtalardan çıkan larvalar pek çok kumaş türünü yiyerek beslenir. Bu da kıyafetlere ve giysilere ciddi zarar vererek kullanılamayacak hale gelmelerine sebep olabilir. O yüzden kıyafetler nemli ve sıcak olmayan kuru ortamlarda saklanmalıdırlar. Kıyafetlerin içinde üremeye başlayan güveler uygun sıcaklığı ve nem oranını bulurlar ise, çok kısa sürede çok fazla üreyerek ciddi sorun olmaya başlarlar. Güve sorununa zamanında müdahale edilmesi son derece önemlidir. 

Güvenin Zararları Nelerdir?

Güvenin zararları kısaca şunlardır:

  • Güvelerin insan sağlığı için doğrudan herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Çok nadir durumlarda, güvelerin larvalarının zehirli olması ve insanların bilinçli ya da bilinç dışı şekilde bu larvaları yemesi ile zehirlenmeleri mümkündür. Larvaların zehirli olmalarının sebebi ise kelebeklerin bitki özleri ile beslenmesi ve bu özlerin içerdiği zehirleri depolamalarıdır.
  • Güvelerin en büyük zararları maddi yöndendir. Güveler kıyafetlerde ve tekstil ürünlerinde sıkça bulunan keratin isimli protein ile beslenirler. Bu ihtiyaçlarını gidermek için de kıyafetleri ya da tekstil ürünlerini kemirirler. Bu sebepten dolayı ürünlerin zamanla kullanılmayacak hale gelmelerine sebep olurlar.
  • Farklı güve türleri farklı zararlara sebebiyet verebilir. Bu zararlara örnek olarak buğday güvesinin ekinlere ve tarlalara zarar vermesi verilebilir. Henüz gelişmemiş haldeki başakların içine yerleşerek bu bitkilerin özünü yiyerek beslenen güveler hasat zamanı çiftçilere maddi olarak zarar vermektedirler.
  • Un güvesi gibi çeşitli türleri de un gibi maddeler ile beslenerek bu maddelerin hem yapısını bozmakta hem de mutfakta kullanılmasının önüne geçerek maddi zarar sebebiyet vermektedir.

Güve Nasıl Yok Edilir?

Güveleri yok etmenin en güvenli ve kesin çözümü güve ilaçlama hizmetlerinden faydalanmaktır. Ekibimiz tarafından verilen bu hizmet ile birlikte hızlı ve güvenli şekilde evinize ve kıyafetlerinize musallat olan güvelerden kurtulabilirsiniz. İlaçlama yapıldıktan sonra ilaçların içerdiği kimyasal maddelerin solunmasının zararlı olması sebebi ile evin belirli bir süreliğine boş kalması ve bir süre ardından havalandırılması gereklidir.

Ayrıca naftalin ve tarçın gibi kokular güvelere rahatsızlık vererek bulundukları ortamı terk etmelerini sağlamaktadır. Fakat en kesin evde çözüm yöntemi kıyafetlerin düzenli olarak temizlenip havalandırılması ve kuru ortamlarda saklanmasıdır. Ayrıca kıyafetleri katlamak yerine asılı şekilde koymak da güve oluşumunu önleyen durumlardan biridir.

Güve İlaçlama Fiyatları Ne Kadar?

Güve ilaçlama fiyatları sizlere firmamız tarafından makul bir fiyat çerçevesi içinde sunulmaktadır. Sizler de güve sorunu yaşadığınız andan itibaren bizimle iletişime geçerek kolaylıkla ve uygun fiyatla bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz. 

Güve İlaçlama Şirketi İletişim

Güve sorunu yaşayan kişiler, güve ilaçlama firması telefon numarası ile bizimle iletişime geçebilir ve bu sorunundan güvenli ve hızlı şekilde kurtulabilirler. 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]