Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Fare İlaçlama

Evleriniz bazen sizin elinizde olan nedenlerden bazen de elinizde olmayan nedenlerden dolayı, farklı hayvanların istilasına uğramaktadır. Bu sadece gereken temizliğin yapılması ya da yapılmamasıyla da alakalı değildir. Bazı böcekler ve bazı hayvanlar, ister istemez her şekilde evler bulunabilir ve önlem alınmadığı durumda karşımıza çıkabilir. Farelerde bunlardan birisi olacaktır. Fareler hem sık üremede hem de anında büyümeleriyle, aslında insanların gözlerini, evler içinde, en çok korkutan hayvanlardandır. Sağlığımızı da zora sokacak ve evde oluşan temizliği de maalesef göstermeyeceklerdir. Bu durumda fare ilaçlama, en çok tercih edilen yöntemler arasına girecektir. 

Fareler Nerelerde Bulunur?

Kemirgen ailesinden olan farelerle başa çıkmak oldukça zordur. Her şeyi yemeleri ve aynı zamanda her ortama kolayca girip çıkmaları, aslında onların en büyük avantajları arasındadır. Elbette kemirgen olmaları sayesinde ve dişlerinin çok iyi kesmesi sayesinde, her ortamda rahatlıkla bulunabilir. Özellikle de yapı gereği küçük bir delikten, aralık bir kapının altından ya da pencereden kolaylıkla girebilirler. Fakat en çok evlerin kiler bölümünde bulunurlar. Yeşillikte yerler ette yerler. Dişlerini keskin ve sivri olması sayesinde; boru, tahta ya da farklı materyalleri kolaylıkla ortadan kaldırabilirler. Elbette bu durum onlar için eve girmek adına en kolay buldukları yöntemdir ve fare ilaçlama hizmeti bu aşamada gereklidir. Haricinde en sıkıntılı kısmı, insanlara da zarar verecek derecede olmalarıdır. 

Fare İlaçlama Olmadan Farelerden Nasıl Kurtulabiliriz?

Eskiden farelerden kurtulmak belki de çok daha kolaydı. Hem yapışkanlar sayesinde hem kapanlar sayesinde bu durum pek de sıkıntı unsuru değildi. Fakat zaman ilerledikçe, farelerin üreme hızının artması ve anında büyümeleri nedeniyle ve yiyecek bulunan alanın çoğalmasıyla baş edilemez hale gelindi. Fare ilaçlama firmaları bu duruma karşı oldukça etkili yöntemler geliştirerek karşınıza çıkmaktadır. Özellikle de evlerin fareden arınmasından sonra, tekrar evinizde bulunmaması aslında hizmetin hakkının da verildiğini gösterecektir. Bu durumda bakıldığı zaman bireysel olarak farelerden kurtulma yolunun olmadığını söyleyebiliriz. Her hizmette olduğu gibi bu hizmet konusunda da muhakkak profesyonel bir yardım almanız en doğru seçenek olacaktır.

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır?

Bahsettiğimiz üzere insanlar eskiden çok daha ilkel yöntemlerle farelerle baş etmekteydi. Gerek eczanelerden alınan ilaçlarla, gerek kapanlarla gerek ise de yapışkanlar sayesinde bu durum ile baş etmek istediler. Fakat bunun kalıcı bir sonuç vermeyeceğini o zaman pek de farkına varamadılar. Bu durum sadece tek bir farenin tutulması için geçerli olacaktı. Fakat diğer fareler için en etkili çözüm fare ilaçlama yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bireysel olarak yaptığınız bu ilaçlama işleminde sadece tek bir fare ile mücadele edebilirsiniz. Fakat söz konusu ilaçlama olduğu zaman gerek yuvalarda olan gerek ise de diğer ortalarda gezen fareleri en doğru yöntemle üstesinden gelmiş olacaksınız.

Fare İlaçlama Fiyatları

Bir ev ilaçlanacağı zaman, özellikle o evin metrekare cinsinden değeri bilinebilir olmalıdır. Bu sayede eve ne kadar ilaç gideceği ve kaç kişilik bir ekibin çalışacağı belirlenecektir. Eğer eviniz büyük ise, bu fiyat anlamında daha fazlaya denk gelecektir. Fakat daha küçük ise elbette fiyatta bu duruma göre daha az miktarda olacaktır. Fare ilaçlama fiyatları, farelerin sayısı ile de doğru orantılıdır. Buna göre ne kadar ilaç kullanılacağı ve aynı zamanda ekipmanların cinsi bu şekilde ortaya konacaktır. Bu durumda eğer sizlerde bir şekilde fare ilaçlama hizmetinden yararlanmak istiyorsanız, öncesinde bu bilgileri bizlere sunmalısınız. Bu sayede çok daha kolay bir şekilde anlaşılacak ve hizmet alabileceksiniz.