Evlerde Böcek ve Haşere Sorunları

Evde Neden Böcek Olusur
Evde Neden Böcek Oluşur

Mutfaklar banyolar ve tuvaletler gibi sürekli ıslak sulu alanların kimyasal temizleyicilerle günlük olarak temizlenmesi haşere ve böcek istilasını tamamen yok etmeyecek ama en azından üremesini azaltacaktır. Böyle bir durumda İstanbul böcek ilaçlama firmasından yardım alabilirsiniz.  Yaşadığımız evlerde eski giysiler kullanılmayan çocuk oyuncakları gazeteler dergiler kitaplar vb. Bir süre sonra ıslanarak böceklerin üremesine ve üremesine neden olur hamamböceği yaprak iti kırkayak ve güve gibi böcekler.

Ekmek kırıntıları, şeker gibi mutfak zeminine saçılan yemek kırıntıları böceklerin üremesi ve beslenmesi için ortam sağladığı için dikkat edilmesi gereken sorunlardan sadece birkaçıdır. Yatak böcekleri olarak da bilinen tahtakuruları insanlar ve özellikle çocuklar için en tehlikeli böceklerden biridir. Bu böceklerin insan kanıyla beslenerek hayatta kaldıkları unutulmamalıdır.  İnsanın kafa derisinde yaşayan ve günlük üremeyi gerçekleştiren böceklerden biridir. Bu böcekler insan saçının hemen hemen her ölümünü kolonize edebilir ve hastalığa neden olabilir.

Bildiğiniz gibi hamamböceklerinin sarı ve açık kahverengi renkleri vardır. Hamam böcekleri evde yaşam alanı bulan en arsız türlerdir. Banyolarda kilerde mutfaklarda ıslak odalarda veya sıcak sessiz odalarda hızla ürerler. Petek ve tezgâhlar arasında, priz ve dolap altı mobilyada, kırık veya çatlak duvar aralarında, mutfak veya banyoda nemden dolayı çürüyen çürük tezgâh ve dolap mobilyasında parazitin yaşam alanları arasında ilk sırayı almaktadır.

Böceklerden Korunmak İçin Ne Yapmalı?

Böceklerin en nefret ettiği şey çevre temizliğidir. Şimdi aşağıda sıralanan maddelere harfiyen uyarsanız evinizde haşere ve haşerelerden kurtulmuş olacaksınız. Tabi ki hiçbiri kesin çözüm vaat etmemektedir. Kesin çözüm için İstanbul böcek ilaçlama firmalarından yardım talep edilen edebilirsiniz.

  • Yiyecekler açıkta bırakılmamalıdır.
  • Yere düşen yiyecek artıkları derhal vakumlanmalıdır.
  • Bulaşıkları mutfakta vakit geçirmeden ve kurutmadan bulaşık makinesine koymalısınız.
  • Evin eşiklerini kapı altlarını duvarlardaki çatlakları ve dolgu malzemesi ile oluşan yarıkları hızlıca kapatmalısınız.
  • Muslukları tamir etmeli banyo ve lavabonun köşelerini kurutmalı tezgâhtaki suyu almalısınız.
  • Market ve marketlerden aldığınız meyve ve sebzelerde böcek yumurtası bulunabilir. Evinizde böceklerin büyümesine neden olabilir. Mümkünse meyve ve sebzeleri bol su ile yıkayıp buzdolabına koymalısınız.
  • Böcek barınaklarını önlemek için doğal yöntemlerden de yararlanabilirsiniz. Böcekler tarçın biber yağı kekik lavanta tebeşir ve sabun gibi maddeleri sevmezler. Bu malzemelerden herhangi birinin kapağını açıp kokunun yayılmasını sağlayabilirsiniz. Bu malzemeleri kapılara böceklerin giriş noktalarına kuytu köşelere ve süpürgeliklere yerleştirebilirsiniz.
  • Sedir yağını suyla karıştırıp böcek bölgesine püskürtebilirsiniz.
  • Evinizde böcek yuvaları bulursanız biraz çamaşır suyu ekleyerek silebilirsiniz.

Evinizi haşerelere ve böceklere bırakmak istemiyorsanız profesyonel bir İstanbul böcek ilaçlama firmasından yardım alabilirsiniz.  Evinizdeki haşerelerin çoğalıp size zarar vermesini engellemek için fazla zaman kaybetmemekte fayda var.

İnsan sağlığı için müdahale ne kadar erken olursa hastalığın bulaşması o kadar az tehlikeli ve haşere kontrolü ne kadar erken yapılırsa çözüm okadar hızlı ve etkili olur. İstanbul böcek ilaçlama firmaları size bu konuda en iyi hizmeti sunacaktır.

Evde Böcek ( Haşere) Gördüm Çoğalır mı?

Evde gördüğümüz bazı haşere ve haşerelerin üremesini engelleyecek önlemler aldıysanız haşere böcek hamam böceği vb. çoğalacağı anlamına gelmez. Yukarıda da belirttiğimiz gibi mutfak banyo tuvalet gibi yerlerde gördüğünüz bir böceğin üreme yeteneği vardır.

Böcekler evinizde tuhaf lekeler bırakır. Bu noktalar genellikle kuluçka kolonileri olabilir. Özellikle mobilyalarınızın karardığını görmeye başladıysanız hemen harekete geçmeli ve İstanbul böcek ilaçlama firmasından yardım almalısınız.

Elektrikli Böcek Cihazları Etkili midir?

Elektrikli böcek cihazları böceklerin ışığa çekilmesini önlemede gerçekten etkilidir. Ancak cihazı temizlemek için cihazı açtığınızda arı güve yusufçuk gibi çeşitli ölü böcekler (sivrisinek yedikleri bilinmektedir) göreceksiniz ama ölü sivrisinek bulamazsınız.

Nitekim bu tür sivrisinek öldürücü cihazlar için maalesef sivrisinek cihazın içine girmek zorundadır. Özetle elektrikli böcek cihazları tüm zararlılara karşı etkili değildir. Evinizde haşere (böcek) sorunu varsa https://kurumsalbocekilaclama.com/  sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]