Çıyan & Kırkayak İlaçlama

Çiyan & Kırkayak İlaçlama
Çıyan & Kırkayak İlaçlama

Çıyan Kırkayak İlaçlama

Çıyan ya da kırkayak gibi canlılar doğal ortamda bulunsalar da kimi zaman yaşam alanlarınıza yerleşme eğilimi gösterebilir. Bu tip canlılar tehlike anında sokma eğilimi göstererek kişileri tehlikeye düşürebilir. Yaşam alanınızda yer alan çıyan, kırkayak gibi canlıları etkisiz hale getirerek temizliğin sağlanması aşamasında firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Böylece tecrübeli kadromuzun profesyonel çıyan kırkayak ilaçlama hizmeti doğrultusunda sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Çıyan Kırkayak Nedir?

Chilopoda olarak adlandırılan çıyanlar; uzun vücutlu ve hızlı hareket etme yetisine sahip canlılardır. Çeşitli boyutlarda doğada var olan bu türün iri boyutlusu zehirlidir. Eklembacaklıların çok bacaklı sınıfına ait olan bu tür canlılar Antartika gibi soğuk noktalar dışında her yerde yaşama yetisine sahiptir. Küçük boyutlular yeterli gelişime sahip olmadığı için deriyi delecek gücü göstermese de büyükler zehrini akıtacak yetiye sahiptir. Bu tip hallerde kişi çıyan kırkayak gibi canlılara karşı; şah damar, göz gibi hassas noktalarını koruma altına almalıdır. Çoğu zaman küçük boyutlu olan bu canlılar tropikal iklim noktalarında yaklaşık 30 mm uzunluğuna erişebilir.

Çıyan Kırkayak Nasıl ve Nerelerde Ürer?

Yumurtlama yöntemiyle üreyen kırkayaklar, toprak altında kuluçkaya yatar. Bu süreç yaklaşık olarak 10 ile 15 gün arası sürer. 1 yıl içinde ergin olarak üreme formu gösteren kırkayaklar bu süreçte her kabuk değiştirmede 1 halka çoğalır. Hızlı şekilde üreme mekanizmasına sahip olan kırkayakların yaşam ömrü 7 yıldır.

Çıyan kırkayak gibi canlılar gündüz vakti kuytu köşelerde dinlenirken geceleri avlanmaya çıkarlar. Çoğu zaman çilek ile beslenen bu canlılar sürü şeklinde hızla yayılma eğilimi gösterirler. Bulundukları bölgeye dışkı bırakan bu canlılar tenyaların yayılmasını hızlandırır. Bu tip yumurtaların yayılması son derece tehlikeli olduğu için doğru bir ilaçlama yöntemi ile tedbir alınması gerekir. Aksi halde kırkayak ısırmalarına maruz kalınarak zehirlenmeler meydana gelebilir. Kişi çıyan kırkayak gibi canlıların ısırığına maruz kalırsa ısırık bölgesinin sterilize edilerek sağlık kuruluşundan yardım alınması gerekir.

Çıyan Kırkayağın Zararları Nelerdir?

Çıyan kırkayak gibi canlılar kendilerini tehlikede hissettikleri noktada zehirlerini bırakma eğilimi gösterir. Bu şekilde karşılarındakini etkisizleştirmeyi hedeflerler. İlgili zehir onların ayakları tarafından avına aktarılır. Olası bir sokma durumunda çıyan kırkayağın zararları şu şekildedir:

  • Çıyan kırkayak sokmaları ölümcül bir hayati tehlike ortaya koymasa da alerjik belirtiler meydana gelebilir.
  • İlgili zehrin vücuttan atılması noktasında sağlık kuruluşundan yardım alınması doğru bir hareket olur.
  • Yaşlı ya da çocukların bu zehirlenmelere maruz kalmaları halinde felç vakaları meydana gelebilir. Bu kişilerin metabolizma sistemleri daha düşük olduğu için dikkatli olunması her zaman için yarar sağlar.
  • Kişi çıyan kırkayak sokmaları sonrasında vücudunda kaşıntı, yanma, ağrı, acı, kızarıklık, morarma, şişlik gibi belirtilerden bir ya da birkaçını yaşayabilir.
  • Çıyan kırkayak sokmaları sonrasında müdahale yapılmazsa kan basıncında artış gözlenerek kalp atışı da hızlanabilir. Kişilerde doku hasarı yaşanırken mide bulantısı kusma vakaları gözlenebilir. Şiddetli baş ağrısı hissi dayanılmaz bir noktaya ulaşabilir. Eklem ve kas bölgelerinde kasılmalar yaşanır.

Tüm bu olumsuzlukların önüne geçilmesi noktasında çıyan kırkayak gibi canlılara karşı temkinli olunması ve etkin bir ilaçlama tekniği kullanılması gerekir.

Çıyan Kırkayak Nasıl Yok Edilir?

Yaşam alanlarında çıyan kırkayak ile karşılaşılması kişi ya da evcil hayvanlar için tehlikeli bir durum oluşturur. İç ya da dış mekanlarda çıyan kırkayak gözlenmesi halinde ertelemeden bir uzman yardımı almanız sağlığınız açısından önemli bir detaydır. Bu tip hallerde çıyan kırkayak ilaçlama konusunda uzman ekibimizden yardım alabilirsiniz. İlgili durum karşısında tecrübeli ekip kadromuzdan oluşan personellerimiz yaşam alanlarınızı hızlı ve profesyonel şekilde sterilize hale getirebilir.

Çıyan Kırkayak İlaçlama Fiyatları Ne Kadar?

Çıyan kırkayak sokmaları ölümcül bir risk taşımasa da zorlayıcı etkiler ortaya koyabilir. Bu tip durumlarda çıyan kırkayak ilaçlama fiyatları noktasında her bütçeye uygun  bir politika üzerinden hizmet veren firmamız ile iletişime geçerek problemlerinizi ertelemeden çözüme kavuşturmanız gerekir.

Çıyan Kırkayak İlaçlama Şirketi İletişim

Sektörde uzun yıllar hizmet veren firmamız çıyan kırkayak gibi zararlı sürüngenlere karşı etkin bir ilaçlama sunar. Çıyan kırkayak ilaçlama firması telefon numarası bilgisine iletişim bölümümüzden erişim sağlayarak yaşam alanlarınızın doğru şekilde ilaçlanması noktasında uzman yardımı alabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]