Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Böcek İlaçlama

Sağlık, hayat içerisindeki en önemli durumlardan birisidir. Sağlık olmadığı sürece; maddi durumunun ne kadar iyi olduğu ya da ne kadar güzel veya yakışıklı olduğunun bir önemi yoktur. Fakat sağlık söz konusu olduğu zamanda ise, sağlığı kaybetmemek adına verilecek olan miktar, insanları biraz üzer. Özellikle de kendi yapabileceklerini sandığı bir hizmeti bir firmadan almak, onlar için bir külfet halin gelecektir. Söz gelimi böcek ilaçlama konusunda da durum farksız olacaktır. Bu eylemi herkes kendi evinde yapabilir. Sonucu bir firma kadar aydınlık olmayacaktır. Çünkü firmalar, konusunda uzman kişilerle bu hizmeti vermektedirler ve sonucunda böceklerden tamamen kurtulmayı vaat ederler. 

Böcek İlaçlama Ne Zaman Yapılır?

Böcekler özellikle de yaz mevsiminde ortaya çıkmaktadır. Hem nemli hem de sıcak olan yerlerde bulunurlar. Özellikleri ise sürekli bir biçimde çoğalmaları ve aynı zamanda da mikrop saçmalarıdır. Bu durumda karşınıza çıkan böcekler sadece evinize zarar vermekle kalmaz aynı zamanda sağlığınızı da tehdit ederler. Böcek ilaçlama zamanı açısından en doğru zaman bu anlamda yaz mevsiminin başlangıcı olacaktır. Kışın bitiminden sonra ilkbaharın ortalarından mevsimin yaza geldiği zamanda, tam da ilaçlama için doğru bir vakit olacaktır. Bu sayede eviniz hem temiz olacaktır hem de böceklerden tamamen arınmış olacaktır. Belirli zaman aralıklarıyla da sürekli olarak bu hizmetten yararlanmanız tavsiye edilir.

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Böcek ilaçlama konusunda uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilen bir faaliyet olacaktır. Bu faaliyeti kendi kendinize yapmak, böceklere karşı bağışıklık kazandırmak olacaktır. Bu da onlarda uzun vadede kurtulmamanıza sebep olabilir. Böcek ilaçlama hizmeti ekibimiz, işine gereken özeni gösteren bir ekiptir. İşlerine uygun kıyafetleri, maskeleri ve aynı zamanda eldivenleriyle sizlerin hizmetine hazırdır. Sadece bununla da kalmayarak, böceklere ilişkin gereken ekipmanlarla sizleri ziyaret edeceklerdir. Bu aşamada evinizin ne kadar büyük olduğu önemli bir unsurdur. Beraberinde böceklerin yoğun olması da, ilaçlamanın nasıl yapılacağı konusunda ipuçlarını sizlere sunacaktır. Kimi zaman kokulu kimi zamanda kokusuz yapılan ilaçlamalar, böceklerin cinsiyetine ve yoğunluğuna göre de farklılık sunacaktır.

Böcek İlaçlama Fiyatları

Her durumda bahsettiğimiz üzere, ekibimize önceden bazı konular hakkında bilgileri vermelisiniz. İlaçlama; çevresel faktörlere, ilaçlanacak yere, böceklerin cinsine ve yoğunluğuna ve kullanılacak ilaca göre farklı boyutlar kazanır. Eğer ilaçlanacak yer bir iş yeri ise ve oradaki çalışanların kronik hastalığı var ise buna göre bir ilaç seçilmesi doğru olacaktır. Böcek ilaçlama fiyatları genel itibariyle bu saydığımız faktörlere göre de değişiklik gösterecektir. Bazı durumlarda küçük olan evlerde veya iş yerlerinde böceklerin fazla olması fiyatı arttırabilir. Bazı durumlarda ise her ne kadar ilaçlanacak yer büyük olsa bile; böceklerin az olması fiyatı direkt olarak etkilene bir unsur haline gelecektir.

Böcek İlaçlama Sonrası Eve Girilebilir Mi?

Her ne kadar böcek ilaçlama firmaları sizlere gereken bu konuda hakkında bilgi verecek olsa bile; bazı durumlarda eve girilmemeniz önerilecektir. Özellikle de yoğun bir ilaçlama yapılmışsa ve bu ilaçlama sağlığı etkiler cinsten ilaçları barındırıyor ise; bazen 2-3 saat o eve girilmemesi önerilir. Yanı sırasında ise evde bulunmadığınız anlarda evinizi havalandırmanız önerilecektir. Geniş olmayan ve daha küçük çapta olan ilaçlamalarda ise evinize anında girebilir hatta havalandırma yapmanız bile gerek kalmayabilir. Bu tamamen ilaçlamanın türüne göre değişen bir durum haline gelecektir. Bu konuda en iyi bilgiyi sizlere uzman ekibimiz verecektir. Uzman ekibimizin verdiği talimatlara uyarak bizlere ve ekibimize yardımcı olabilirsiniz.