Arı ve Yaban Arısı İlaçlama

Arı İlaçlama
Arı İlaçlama

Arı ve Yaban Arısı İlaçlama

Yaşam alanlarında sıklıkla öne çıkan canlılar arasında yer alan arılar, kimi zaman zehirlidir ve kişilerde alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir. Günlük rutinlerinizin aksamaması ve sağlığınızın tehlikeye girmemesi noktasında profesyonel hizmet sunan firmamızın arı ve yaban arısı ilaçlama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Arı ve Yaban Arısı Nedir?

Vespidae familyasında yer alarak Apocrita alt takımından olan yaban arıları zar kanatlılar olarak sınıflandırılır. Yanlış isimlendirme sonucunda arı olarak isimlendirilen yaban arıları dolichovespula, vespadır, vespula gibi farklı isimlerle adlandırılır. Arı ve yaban arısı yapısal olarak farklılıklara sahip olsa da ikisi de sokma eğiliminde olan iğneli canlılardır. Bu yönleriyle tehlike arz eder. Büyüklükleri 10 mm ile 16 mm arasında olan bu canlıların bel bölgeleri normal arılara oranla incedir. Arı ya da yaban arıları siyah sarı şeritli olmaları yönüyle dikkat çekerek kendilerini belli ederler. Yaban arıları normal arılar kadar tüylü değillerdir. Koloni halinde hareket eden bu canlı topluluklarının sayısı 1.000’li rakamlara ulaşabilir.

Arı ve Yaban Arısı Nasıl ve Nerelerde Ürer?

Arılar polen taşıma özellikleri ile bilinir ve bu yönlerinin faydalı olduğu düşünülür. Polen taşıyarak bal yapma eğilimi gösterseler de insanlarla temas hallerinde tehlikeli bir hal alabilirler. Arı ve yaban arısı türleri böcek, sinek gibi rahatsız edici diğer canlıları yiyerek beslenirler. Leş ile beslenme eğiliminde olan bu canlılara şekerli ya da hayvansal atıkların olduğu ortamlarda sıklıkla karşılaşılır.

Koloni halinde hareket eden bu canlılar kaldırım altı, ağaç oyuğu, basamak altları, bina içleri, yer altı gibi çeşitli pek çok noktaya yuvalanır. Bu canlılar kraliçe arıdan üreyerek çoğalır. Gruplar halinde oluşturulan yumurtalar öncelikle kağıt bir yuvaya bırakılır. Yavrular bir yuvada bekletilirken bir başka yuva kurulumuna başlanır. Yumurtadan çıkan arılar pupa evrelerine değin kraliçe arı tarafından beslenir. Yetişkin bir arı yaklaşık bir mevsim boyunca yaşamını devam ettirir.

Arı ve Yaban Arısının Zararları Nelerdir?

Koloni halinde hareket ettikleri bilinen arılar saldırıya geçtikleri noktada kişiyi zor durumda bırakabilirler. Saldırı noktasında hazır ol duruşunda beklemeyen bu canlılar son noktaya gelince sokma eğilimi gösterir. Bu tip hallerde oluşabilecek arı ve yaban arısının zararları şu şekildedir:

  • Sokma sırasında kişide acı hissi yayılır.
  • Bal arıları tek sefer sokup iğnelerini kaybetseler de yaban arıları birkaç kez sokma eğilimindedir.
  • Arı sokmaları kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir.
  • Kol, ayak gibi kolay hareket ettirilebilir bir bölgede tehlike varsa zehrin etkisini azaltmak için o uzvun biraz yukarıda tutulması gerekir.

Herhangi bir arı sokması vakası sonrasında sağlık kuruluşundan destek alınması gerekir. İlgili müdahalelere göre size alerjik etkili kremler verilebilir.

Arı ve Yaban Arısı Nasıl Yok Edilir?

Yaşam alanlarının arılardan temizlenmesi noktasında çeşitli evsel ilaç tarifleri olsa da arılarla ilgilenmek tehlikeli bir hal alabilir. Bunun için kendinizi riske atmadan alanında uzman ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Uzun yıllar hizmet vererek arı ve yaban arısı ilaçlama noktasında uzmanlaşan firmamız hızlı ve etkili bir ilaçlama yöntemi ile yaşam alanlarınızı arı kolonilerinden temizlemenize yardımcı olabilir.

Arı ve Yaban Arısı İlaçlama Fiyatları Ne Kadar?

Firmamız etkin bir temizlik için saha incelemesi yaparak arı yuvalarının tespiti sağlar. Bölgenizde bulunan arıların yavru ya da kraliçe olmaları da bu noktada önemli bir rol oynar. Erkek ve kraliçe arılar yavrulara oranla daha çok tehlike arz ettiği için hızlı müdahale gerektirir. Pek çok kişinin bilinmeyen bir alerjik reaksiyonu olabilir. Arı sokmalarının bu reaksiyonları tetiklememesi noktasında bilinçli davranılarak firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Arı ve yaban arısı ilaçlama fiyatları her bütçeye uygunluk göstererek oluşturulur. Böylece olası tehlikelere karşı mağdur olmadan önlem alabilmeniz sağlanır.

Arı ve Yaban Arısı İlaçlama Şirketi İletişim

Arı sokma vakaları sonrasında kişiler bilinçli davranarak bölgeyi bol sabunlu su ile yıkamalıdır. Sokma sonrasında kaşıntı gibi çeşitli reaksiyonlar oluşabilir. Bu tip durumlarda bölgeye temas edilmemesi ve sağlık kuruluşlarından yardım alınması gerekir. Arı ve yaban arısı ilaçlama firması telefon numarası bilgisine sitemizin iletişim bölümü üzerinden sahip olabilirsiniz. Bizimle iletişime geçmeniz ardından tecrübeli ve hızlı ekip kadromuz adresinize ulaşarak mevcut arıların temizliği noktasında çalışmalar başlatabilir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
HEMEN ARAYIN WHATSAPP WHATSAPP