Akrep İlaçlama

Akrep İlaçlama
Akrep İlaçlama

Akrep İlaçlama

Zehirli oldukları herkes tarafından bilinen akrepler, son derece tehlikeli canlılardır. Söz konusu canlının boyutuna bakılarak ne derece zehirli olduğu bilinemez. Her türlü akrebin aynı oranda zehirli olduğu bilinir. Alanında uzman ekibiyle hizmet veren firmamız akrep ilaçlama ihtiyaçlarınızı gerçekleştirerek sizi olası tehlikelerden korur. Böylece yaşam alanlarınızın daha steril bir ortam olması sağlanır.

Akrep Nedir?

Türkiye’de bulunan akrepler büyük oranda ölümcül etki göstermese de zehirli olması göz ardı edilemez. Tropikal bölgelerde zehirlilik oranı daha fazla artan akrep Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde sıklıkla rastlanan bir canlıdır. Her akrep aynı oranda zehir taşısa da kendini tehlikede hissetmediği anlarda zehrini yaymaz. Akrebi etkisiz hale getirmeye çalıştığınız süreçlerde korku hissettiği an sizi sokabilir. Bu tip durumlarda soktuğu bölgede ağrı ve uyuşma hissi başlar. Zehirli bir akrep saldırısına uğrandığı zaman sağlık kuruluşuna gidilerek yardım alınmalıdır.

Akrep Nasıl ve Nerelerde Ürer?

Yumurta ile çoğalan akrepler, deri değiştirme dönemlerinden sonra annelerinden ayrılır. İlk olarak yumurtalar dişi akrebin karnında taşınır. Çatlama döneminin gelmesi ile anne akrebin sırtına taşınan akrepler deri değiştirme süresince orada yaşamlarına devam eder. Yetişkin bir akrep haline gelmek için 5 ya da 7 defa kabuk değiştirilmesi gerekir. Yetişkin ve yavru akrepler arasında görsel olarak fark yoktur. Sadece yavruların boyutu daha küçüktür.

Sıvı halde besin tüketen akrepler av sırasında pençeleri ile avını zehirler ve katı parçalarını değil sıvı kısımlarını tüketirler. Gece saatlerinde avcı olan bu canlılar gündüzleri taş, oyuk gibi karanlık noktalarda saklanır. Fara, sıçan, yılan, kuş, kırkayak gibi çeşitli pek çok canlıyı avlayarak beslenmesini giderir.

Akrep’in Zararları Nelerdir?

Akrebin tehlikeli olması herkes tarafından bilinir. Bölgesel olarak felç kalınabileceği gibi zehir etkisine göre direkt olarak kişi yaşamını da kaybedebilir. Akrep sokması halinde kişide 15 dakika ile 2 saat arasında etki gözlenmeye başlar. Akrebin zararları hakkında bilgilendirme şu şekildedir:

  • Zehirlenme ardından kas ağrısı hissi başlar.
  • Bölgesel morluk ya da kızarıklık gözlenir.
  • Soktuğu noktada şişlik olduğu gibi terleme, kusma, sayıklama gibi kişiyi zor duruma sokacak belirtiler de ön plana çıkar.

Akrepler bulundukları bölgede dolaylı olarak da zararlı bir hale bürünebilir. Yaşam alanında varlığını sürdüren akrep besinlere zehir ya da dışkı bırakmış olabilir. Kişinin bu zehirli, pis ürünlere dokunması ya da onların tüketimini sağlaması zehirli etki ortaya koyar. Akrep zehirlenmeleri ardından zaman kaybetmeden sağlık kuruluşlarına gidilmesi gerekir. Bölgede ulaşılabilir bir sağlık kuruluşu yoksa pis kanın temizlenmesi için müdahale yapılarak kişinin sağlığı stabil tutulmamalıdır.

Akrep Nasıl Yok Edilir?

Akrep çoğu zaman pis ve bol böcekli ortamlarda bulunur. Bu yüzden akrebin yok edilmesi noktasında dikkat edilmesi gereken hususlar şöyledir:

  • Ev temizliğini sağlamak,
  • Yaşam alanlarında çöp, bulundurmamak,
  • Bulaşık bekletmemek,
  • Yemek yenilen alanları sürekli olarak temizlemek

Tüm bunlara dikkat edilmesi halinde de yaşam alanınızda akrep görülmesi mümkündür. Bu tip durumlarda tehlikeli bir hamle yapmadan önce firmamız ile iletişime geçerek akrep ilaçlama noktasında profesyonel bir destek almanız gerekir. Alanında uzman ekibimiz hızlı şekilde adresinize ulaşarak doğru bir ilaçlama sunar.

Akrep İlaçlama Fiyatları Ne Kadar?

Akreplerin zehirli ve tehlikeli olduğu herkes tarafından bilinir. Sıradan bir böcek gibi akrebi öldürmek ya da etkisiz hale getirmek mümkün değildir. Akrep olan ya da onun yaşaması için elverişli çevre unsurlarının var olduğu alanlar düzenli olarak temizlenerek ilaçlanmalıdır. Aksi halde hayati tehlikelerle karşılaşılabilir. Uygun fiyatlı hizmet politikamız ile akrep sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Firmamız akrep ilaçlama fiyatları noktasında her bütçeye uygun bir maliyet oluşturarak hareket eder. Böylece yaşam alanlarınızdaki risk minimuma indirgenir.

Akrep İlaçlama Şirketi İletişim

Akrep sokması hallerinde sağlık kuruluşuna gidene kadar yaralı bölgeye buzlu tampon yapılarak zehir etkisinin azaltılması önerilir. Kişinin kalp atış ritminde bozulmalar oluşabileceği için nefes alış verişlerin kontrollü olması gerekir. Ani ve hızlı hareketlerden kaçınılarak zehirli bölgenin bol su ile yıkanması önemli bir adımdır. Akreplerle müdahale konusunda pek çok kişi tecrübe ya da bilgiye sahip olmayacağı için akrep ilaçlama firması telefon numarası bölümümüz üzerinden firmamızla iletişime geçmeniz gerekir. Ekibimiz kısa sürede olay yerine gelerek etkin bir ilaçlama ve temizlik sağlar.

HEMEN ARAYIN WHATSAPP WHATSAPP